Sėdinti mergina
Sėdinti mergina
Sėdinti mergina
Sėdinti mergina
Sėdinti mergina
Sėdinti mergina
Sėdinti mergina

Sėdinti mergina

Autorius: Palys Viktoras, 1907 - 1987

Sukūrimo metai: apie 1950 m.

Kūrimo technika: degtas molis, glazūra.

Matmenys: 29x25x16 cm.

Viktoras Palys (Poliakovas, 1907–1987) buvo vienintelis tarpukario Lietuvos skulptorius, profesionaliai mokęsis granito kalybos. Studijavo šią techniką Tartu: lankė tenykštę dailės mokyklą „Pallas“ ir mokėsi pas estų moderniosios skulptūros klasiką Antoną Starkopfą, iš kurio ir perėmė neoklasicizmo stilistiką. Sukūrė įvairios tematikos kūrinių, tačiau itin mėgo sėdinčių nuogalių atvaizdus. Ketvirtajame dešimtmetyje iškalė jų iš granito, marmuro ir medžio; po karo, dirbdamas Kauno „Dailės“ kombinate, lipdė iš molio ir degė, padengdamas blizgiomis glazūromis. Terakotinės pokario nuogalės nuo prieškario akmeninių ar medinių skiriasi tik tuo, kiek pasikeitė medžiagos ir technika, o pastaroji apskritai sukurta pagal 1939 metų modelį, kurį namuose išsaugojo skulptoriaus šeima.

Šaltinis:  "Ne vien grožis. Moters atvaizdas LAWIN kolekcijoje". Vilnius: LAWIN, 2012, P. 180.

Parodos: LAWIN Vilniaus biuro 20-mečio paroda „Ne vien grožis. Moters atvaizdas LAWIN kolekcijoje“, 2012 m. spalis– lapkritis, Nacionalinė dailės galerija, Vilnius.

Publikuota: "Ne vien grožis. Moters atvaizdas LAWIN kolekcijoje". Vilnius: LAWIN, 2012, Kat. Nr. 161.

Nuotraukose: ekspozicija parodoje „Ne vien grožis. Moters atvaizdas LAWIN kolekcijoje“, 2012 m. spalio 12 d. – lapkričio 11 d., Nacionalinė dailės galerija, Vilnius.