Opus chronologicum novum [...] LM-5
Opus chronologicum novum [...] LM-5
Opus chronologicum novum [...] LM-5
Opus chronologicum novum [...] LM-5
Opus chronologicum novum [...] LM-5
Opus chronologicum novum [...] LM-5
Opus chronologicum novum [...] LM-5
Opus chronologicum novum [...] LM-5

Opus chronologicum novum [...] LM-5

Autorius: Ubbo Emmius, 1547 - 1625

Autorius: Emmius Ubbo, 1547–1625.

Antraštė: I. Opus chronologicum novum, pluribus partibus constans; elaboratum & concinnatum ab Ubbone emmio, Frisio Grethano, Historiarum ac Graeca linguae professore in Academiâ Groninganâ.

Įrišta su: II. Chronologia rerum Romanorum, cum serie consulum; praemissis prolegomenis prolixis.

Įrišta su: III. Appendix  genealogica ilustrando operi chronologico adjecta, ab eundem nobilissimum & amplissimum virum D. Abelem Coenderum ab Helpen.

Antraštė lietuvių kalba:   I. Naujas chronologinis veikalas, sudarytas iš daugelio dalių; išdirbtas ir sudarytas Emijo Ubono, Frisijo Gretano, istorijos ir graikų kalbos profesoriaus Groningeno universitete.

Įrišta su:  II. Romėnų įvykių chronologija, su konsulų eile; pradedant gausiomis pratarmėmis.

Įrišta su: III. Genealoginis priedas, pridėtas, kad iliustruotų chronologinį veikalą, nuo paties kilmingiausio ir garbingiausio vyro Abelo Koendero [...]

Publikuota: I. Groningen, execudebat Ioannes Sassius, sumptibus Elseviriorum, 1619; II. Groningen, execudebat Ioannes Sassius, sumptibus Elseviriorum, 1619; III. Groningen, execudebat Ioannes Sassius, sumptibus Elseviriorum, 1620.
Formatas: I. Folio. (24),+ 130, (2), 131-252,+ (tuščias),+  (2),+ (2, tušti),+ 3-10,+ (2),+ 15-70,+ (2, tušti),+ 71-327,+ (1),+ (2, tušti),+ (15) pp. Antraštės raudona ir juoda spalva. Keletas dėmių, nedidelė dėmė nuo drėgmės apatiniame kampe pp. 47-63, antroji numeracija; II. Folio. (8),+ 95,+ (tuščias),+ (6) pp; III. Folio. (4),+ 169,+ (1) pp.

Įrišimas: gerai išsilaikęs, artimas tam laikotarpiui grynas velenas, paauksuota nugarėlė su paauksuota antrašte viršutiniame rėmelyje, nugarėlės su paauksuotu rėmeliu ir paauksuotu herbu viduryje, visi krašteliai paauksuoti.

Šie trys veikalai paprastai įrišami į vieną tomą. Pirmasis veikalas suskirstytas į dvi skiltis: „Rerum chronologicarum commentarii“, pateikiamas kartu su esė, bei „Canon chronicus succionctus“, pateikiamas su chronologinėmis lentelėmis. Pirmojoje dalyje  - Nicolauso Muleriuso „Diatribe eruditissima de annis arabicis, & eorum“ (pp. 115130). Keliuose jo skyriuose aprašomos beveik visos šalys ir jų istorijos, nuo senovės tautų ir migracijos periodo iki laikotarpio, kai parašyta knyga, tarp jų ir „Tempora Sinarum, quos Chinas hodie dicimus & scribimus“, „Tempora Mahometaniarum in Oriente“ ir kt. 

Ubbo Emmius (1547 - 1625 m.) buvo istorijos ir graikų kalbos profesorius, vėliau tapęs pirmuoju Groningeno akademijos rektoriumi.

Savininkų ženklai: iš Carlo Aurivilliuso bibliotekos, su jo parašu (Upsala, 1775 m.) ir Olofo Anderssono Knöso parašu (Upsala, 1787 m.). Taip pat yra ir Karlo von Rosensteino savininko parašas. Pirmasis antraštinis puslapis su nusitrynusiu rašalo parašu, datuojamu 1664 m.

Šaltinis: Willems 156. Berghman 1440. Rahir 127.