Dievo Motina Kelrodė
Dievo Motina Kelrodė
Dievo Motina Kelrodė

Dievo Motina Kelrodė

Autorius: N / A

Sukūrimo metai, vieta: XVIII a., Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė.

Kūrimo technika: medis, tempera, sidabravimas po laku.

Matmenys: 101x61 cm.

Dievo Motina Kelrodė arba Dievo Motina, nurodanti kelią (gr. Hodegetrija) – Švč. Mergelės Marijos su Kūdikėliu vaizdavimo ikonografinis tipas. Švč. Mergelė Marija rodo Išganytoją, kuris yra kelias, tiesa ir gyvenimas. Vaizduojama iki pusės, jos galvą ir pečius dengia apsiaustas; ant kairės rankos priglaustas Kūdikis viena ranka laimina. Ant Švč. Mergelės Marijos apsiausto nutapytos žvaigždės siejasi su ikonų tradicija ant Dievo Motinos kaktos ir abiejų pečių vaizduoti žvaigždes, kurios simbolizuoja trigubą jos skaistumą – prieš gimdymą, jo metu ir po gimdymo.

Šaltinis: "Jauniaus Gumbio Lietuvos dailės kolekcija". Muziejus ir kolekcininkas - 6. Vilnius: Lietuvos nacionalinis muziejus, 2016, P. 142.

Parodos: Dr. Jauniaus Gumbio Lietuvos dailės kolekcijos kūrinių paroda „Surinkta ir išsaugota“, 2016 m. rugsėjis-sausis, Lietuvos nacionalinis muziejus, Vilnius.

Publikuota: "Jauniaus Gumbio Lietuvos dailės kolekcija". Muziejus ir kolekcininkas - 6. Vilnius: Lietuvos nacionalinis muziejus, 2016, P. 143.

Nuotraukose: ekspozicija parodoje „Surinkta ir išsaugota“, 2016 m. rugsėjis-sausis, Lietuvos nacionalinis muziejus, Vilnius.