Autorius: Stabrauskas Kazimieras, 1869 - 1929
Sukūrimo metai: 1909-1913 m.
Kūrimo technika: pastelė, popierius.
Matmenys: 50 x 67.5 cm.
Signatūra: K. Stabrowski (paveikslo apačioje dešinėje pusėje).
Tenerifės kraštovaizdis gyvas, tarsi kūrėjas eskizuotų aplinkos virpėjimą. Šis darbas tarp impresionistų ir abstrakcionistų kūrybos. Susidaro įspūdis, jog ne tiek vaizdas pakeri, kiek atmosfera, oras kaip kūno potyris.
1909–1913 metais K. Stabrauskas daug keliavo. Jis lankėsi Prancūzijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Ispanijoje, Italijoje, Gran Kanarijoje, Madeiroje ir Kanarų salose. Kelionės į Tenerifę metu jis aplankė Pico de Teide ugnikalnį – aukščiausią Atlanto vandenyno salų viršūnę. Tuo metu jis sukūrė seriją kūrinių, kuriuose pavaizduota ir daugiau kalno vaizdų. Kartu su kitais menininko darbais jie buvo eksponuojami 1913 m. parodoje Varšuvoje, Zachėtoje. 1915 m. menininkas paėmė visus savo darbus ir bėgdamas nuo karo veiksmų išvyko iš Varšuvos į Sankt Peterburgą. Jau metų pabaigoje ten esančioje Dailės skatinimo draugijos būstinėje buvo surengta jo asmeninė paroda, o iškart po jos, 1916 m., Maskvoje – dar viena. Abi jos – didžiausios K. Stabrausko kūrybos ekspozicijos per jo gyvenimą – sulaukė Rusijos kritikų reakcijos. Informaciją apie Maskvos parodą paskelbė laikraštis „Russkoje Słowo“. Jo puslapiuose kritikas V. Nikolskis rašė, kad K. Stabrausko paroda Petrograde buvo sėkminga. Iš to sužinome ir tai, kad nemažai jo darbų pateko į vietos kolekcininkų rankas, o Maskvoje jau atidarymo dieną prie kai kurių eskizų atsirado lapeliai su užrašu „Parduota“.
Šaltinis: Lija Skalska-Miecik "Kazimieras Stabrauskas - studijų metai ir kūrybinės veiklos pradžia", Nacionalinio muziejaus Varšuvoje metraštis, 1975, P. 633.